לכל מי שאוהבת לסרוג (וגם למי שאוהב) - פרויקט "אמץ רופא.ה" - הוא הפרויקט עבורכן/ם!

דף הבית (07/05/2020 21:55)

כל מי שהתנסה בשימוש במסיכות הרגילות ( הנתפסות על האוזניים) יודע לספר שהן נופלות פעמים רבות ולא נוח להסיר אותן... הצוותים הרפואיים שנאלצים כעת לעטות מסכות כל הזמן חווים זאת ביתר שאת. 

 

מכאן נולד הרעיון לייצר  מתאמי מסכות - מעין רצועה סרוגה עם שני כפתורים עליהם תופסים את אוזני המסיכה והיא מחזיקה את המסיכה במקומה ואף מאפשרת הסטה נוחה של המסיכה מהפה:

 

חברנו לקבוצת "סורגות קהילה" של ויצ"ו כרמיאל אצלן מצאנו את הרעיון המקסים הזה והן סיפרו כי יש להם בקשה לעוד ועוד מתאמים שכאלה מבית החולים רמב"ם - כמובן שהן תשמחנה מאוד לעזרתנו .

 

זו ההזדמנות שלנו, לעזור לצוותים הרפואיים הנמצאים ממש בקו החזית של הקורונה. אפשר גם לארגן פרויקט יישובי לטובת החברים בישוב.

 

מוזמנים להתארגן בתוך הישובים , או אפילו באופן עצמאי לסרוג כאלו מתאמים ולעדכן אותנו - אנחנו נדאג לאסוף אותם מהישובים. במידה ויש אצלכם התארגנות לסריגה אבל חסרים לכם חומרים - חוטים וכפתורים אנא עדכנו אותנו ונסייע.  (ניתן להשיב על מייל זה)

 

מצורפות הוראות סריגה פשוטות לרצועה. הבקשה היא לסרוג בחוטי כותנה (כדי להקל על הסטריליזציה של הרצועות המוכנות)  ולהשתמש בכפתורים בגודל בינוני העשוים מחומר אקרילי ( מאותה סיבה).

 

1. משאירים זנב ארוך (נשתמש בו לתפירת כפתור בסוף), ומעלים 15 עיני שרשרת.
2. חצי עמוד לעין השניה מהמסרגה, לשים סמן. חצי עמוד בכל עין עד לעין האחרונה. בעין האחרונה סורגים 3 חצאי עמודים ומסמנים בסמן את העין השניה מבין השלוש. ממשיכים (מהצד השני של השרשרת) חצי עמוד בכל עין עד לסמן הראשון. סורגים 2 חצאי עמודים נוספים לעין המסומנת.
3. סורגים 3 חצאי עמודים לעין הראשונה ואז חצי עמוד בכל עין עד לסמן השני. סורגים 3 חצאי עמודים לעין שמסומנת. סורגים חצי עמוד בכל עין עד הסוף.
4. סוגרים שורה בעין שטוחה. משאירים זנב חוט ארוך וגוזרים את החוט.
5. משתמשים בזנבי החוטים לחיבור הכפתורים בעזרת מחט צמר.

 

 

במידה ואתם מתארגנים יישובית לסרוג מתאמי מסיכה או מעוניינים לעשות זאת באופן פרטי וזקוקים לסיוע או רוצים פשוט לתאם איתנו איסוף של התוצרת המוכנה - ניתן לפנות לשרי בטל' 04-9990314

 

תבואו על הברכה!!!!

 

תמונות מצורפות להודעה זו:

עמותת מרחבים- עמותה לוותיקי משגב, מרכז מועצה אזורית משגב (בצמוד למועדון כפרי משגב), ד.נ משגב 20179
טל: 04-9990314, פקס: 04-9990623, דוא"ל: [email protected]