סדנה לבני הדור השני לשואה - לאור הצלחת הסדרה הראשונה אנו מציעים סדנה נוספת עם דר' סוניה א. פאו. הכנסו לפרטים..

דף הבית (24/12/2020 23:00)
dor sheni

סדנה מס. 2 לבני הדור השני לשואה      להרשמה לחצו כאן

בהנחיית ד"ר סוניה א. פאו, עובדת סוציאלית ומרצה.מומחית בתחום הלוגותרפיה. בעלת ניסיון וידע רב בתחום הטיפול והנחיית קבוצות ובנושא העברה בן דורית.

 

לאור הצלחת הסדנה הראשונה, שהתקיימה בשנה שעברה, מתוכננת סדנה נוספת. בני הדור השני מוזמנים להצטרף....

ימי ראשון 18:00-19:30, 10 מפגשים, אחת לשבוע, לאחר שיסתיים הסגר.

במידה ויהיה ביקוש, ניתן יהיה להתחיל את הסדנה בזום עוד לפני תום הסגר.

 

בסדנא האינטראקטיבית ננסה להבין התנהגויות ודפוסי תקשורת של ההורים ניצולי השואה ונתייחס להשפעות ארוכות הטווח מהשואה לדור השני, המשפיעות גם על הדור השלישי. כגון:הצורך לרצות, קושי להביע רגשות, אתגרים בקשרים בין אישיים ומנגנוני הגנה כגון הימנעות או התקרבנות. נושאים אלה יידונו במסגרת התפיסתית של הלוגותרפיה (ויקטור פרנקל, ’אדם מחפש משמעות‘), המתמקדת במשמעות בחיים, בלקיחת אחריות ובחופש לבחור עמדה בכל מצב נתון.

בסיום הסדנה הקודמת ציינו המשתתפים כי הסדנה אפשרה להם לפגוש אנשים נוספים, שהשואה הייתה בבסיס הקיום בבית שלהם, להבין עד כמה השואה הייתה ועודנה נוכחת בחייהם, לראות שהם לא לבד עם התחושות הללו ועד כמה חשוב לחלוק רגשות ולשתף על מנת להבין את עצמם ואת הוריהם טוב יותר, לחזק את עצמם ואחרים ולקבל תובנות לשאלות שליוו אותם מילדותם. השיחות העמוקות אפשרו להבין טוב יותר את הדרך בה גדלו ובה הם מתנהלים בעולם, לראות את הוריהם באור קצת שונה,להבין עם מה התמודדו ואפילו להכיר להם תודה על כך שהצליחו לתפקד כהורים למרות כל מה שעבר עליהם.

אחת המשתתפות סיכמה: "הריפוי של הצלקות שלנו יבוא מן החמלה והסליחה" ואחר סיכם: "סדנה חשובה לכל בני הדור השני. תודה שהבאתם אותה למשגב" 

*עלות ההשתתפות בסדנה 200 ש"ח. בסבסוד משרד העבודה, הרווחה ואגף רווחה וקהילה במועצה.

להרשמה לחצו כאן

עמותת מרחבים- עמותה לוותיקי משגב, מרכז מועצה אזורית משגב (בצמוד למועדון כפרי משגב), ד.נ משגב 20179
טל: 04-9990314, פקס: 04-9990623, דוא"ל: [email protected]