פורטרטים בג'אז -לואי,בילי,ג'ורג',דיוק ואלה...השמות הגדולים של הג'אז אצלנו במרחבים ! קורס ערב בזום עם רז יצחקי. שימו לב הקורס מתחיל ביום ראשון הקרוב!! מהרו להרשם!!

דף הבית (14/01/2021 17:04)
luoi

מאז ומעולם היו אלה המבצעות והמבצעים הגדולים של עולם הג'אז שהשאירו בנו את חותמם. אלו שריגשו אותנו, גרמו לנו לשיר מלוא גרון, להזיל דמעה או לעצום עיניים ולחייך. הם אלה שהעזו לשחות נגד הזרם, למרוד במוסכמות, להוביל שינויים, לעמוד איתנים מול סכנת הכישלון ועדיין לשעוט קדימה מתוך ראייה מפוקחת של אמת אמנותית. הם אלה ששינו את פניו של הג'אז לעולם. 

ההרשמה באתר מרחבים לחצו כאן

הסדרה תשודר אונליין ותארח בסלון הביתי שלכם את היוצרות הגדולות והיוצרים הגדולים ביותר ובסיפורי חייהם המרתקים.  

o       לואי ארמסטרונג חלק א'"איזה עולם נפלא". משדה הקרב בניו אורלינס עד היכלי התהילה, האיש שהמציא את הג'אז (כמעט) היה אחד משומרי הגחלת החשובים של הסאונד של מקורות הג'אז. ארמסטרונג עשה את הקפיצה הגדולה ביותר שעשה מוזיקאי ג'אז אי פעם. הוא זה שהעמיד במוקד השיח האסתטי את האמן המאלתר, פורץ הדרך – אשר קורא תיגר על הגבולות.   

 

o       לואי ארמסטרונג חלק ב': "So Black and Blue". בשיא הצלחתו, לואי הוא מגה-סטאר: אינספור הקלטות, מופעים, תפקידים קולנועיים, ושיתופי פעולה עם טובי המוזיקאים. הפופולאריות שלו חסרת תקדים בעולם כולו. אך מעל לכל מעיבה צילה של עננה כבדה של חוליי החברה האמריקאית הגזענית. הפנים של ארמסטרונג שטרם הכרתם במבט עומק מפתיע. 

 

o       אלה פיצג'רלד: "שוּבַּאפ בּידי בְּליפ, פּוּבִּי דִיבַּאפ". סיפורה של המוזה המפורסמת ביותר של שירת הג'אז. אלה החלה את דרכה כילדת רחוב, כבשה את ליבם שם חובבי הג'אז כשהצטרפה לסצנת התזמורות הגדולות ומשם עלתה לפסגות ולאהדה חובקת עולם כמקור להשראה של הדורות הבאים של זמרות הג'אז. 

 

o       דיוק אלינגטון: "אין לזה שום משמעות, אם אין בין בזה סווינג" תחכום, אלגנטיות ושנינות אצל הכוכב הבוהק ביותר. אלינגטון הוביל במשך שנים את התזמורות הטובות ביותר בעולם הג'אז. ביחד עם צוות מוזיקאים סחפו אוהדי ג'אז עם מאות שלאגרים אלמותיים, תוך שמירה על ייחוד סגנוני מובהק ואלגנטי. 

 

o       בילי הולידיי: "פרי מוזר". חיים טראגיים מבחירה - לֵיידִי דֶיי ששרה בלוז. סיפור חייה של הולידי מתחיל בילדות קשה וטראגית, אך היא סיגלה קשיחות ויצר הישרדות יוצא דופן. הבלדות שהיא שרה היו רוויות בלוז וסגנון שירתה הייחודי בלט באופן מובהק כפורץ דרך. הולידיי חייה את החיים "עד הקצה" ולא ידעה פשרות, איש לא יכול היה לעמוד בינה ובין הדרך בה בחרה.  אז. התכוננו להפתעות – כל תרחיש אפשרי בסיפור שלפנינו. 

 

o       ג'ורג' גרשווין"יש לי קצב, מי צריך יותר?" יחסי גומלין מרתקים בין עולם הג'אז ובין אחד המלחינים האמריקאים החשובים. גרשווין שהיה אחד מהדמויות הבולטות בתעשייה המוזיקלית, חתום על מאות שלגרים שגיבשו את שפת הג'אז. עשייתו משקפת את השאיפה למוסס את הגבולות בין הגדרות מלאכותיות של ז'אנרים מוזיקליים: ג'אז, קלאסי ומוזיקה פופולארית. 

להרשמה לחצו על הקישור

עלות הקורס: 150 ₪

עלות הקורס תתחלק למספר חודשי הקורס.

עמותת מרחבים- עמותה לוותיקי משגב, מרכז מועצה אזורית משגב (בצמוד למועדון כפרי משגב), ד.נ משגב 20179
טל: 04-9990314, פקס: 04-9990623, דוא"ל: [email protected]